0obsah-bedynky zakaznik
prohledat-sklep

Vinohrady

Hrozny nakupujeme od stálých dodavatelů, kde máme zaručenou kvalitu a čistotu hoznů což je důležité pro výrobu kvalitních vín. S těmito vinohradníky se snažíme být v průběhu roku pravidelně v kontaktu. Hrozny odebíráme pouze z osvědčených viničních tratí ze Znojemské vinařské podoblasti.

Hrozny nejčastěji odebíráme z vinic

vinohrad-stare-vinohrady

Viniční trať Staré vinohrady (obec Tasovice)

Odrůdy: Müller Thurgau

Stará viniční trať „Staré vinohrady“ je dlouhá, svažitá, kamenná stráň na levém břehu řeky Dyje na okraji Tasovic (na pravém břehu naproti je viniční trať Kamenný vrch) v nadmořské výšce 222–238 metrů nad mořem táhnoucí se okolo řeky Dyje. Půda je písčito-hlinitá, středně až silně štěrkovitá (odtud název), pH 6,4, tedy půda slabě kyselá. Není příliš mocná a v jejím podloží vystupují prekambrické žuly dyjského masívu, staré asi 550 milionů let. Ty se táhnou po pravém břehu Dyje i dále k západu k obci Dyje a Načeraticím. Průměrná roční teplota 8,4° C, svažitost 5–10%.

vinohrad-kravi-hora

Viniční trať Kraví hora (obec Konice)

Odrůdy: Dornfelder, Neuburské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín červený

Podle mínění mnohých odborníků se jedná o jednu z nejlepších tratí Znojemské vinařské podoblasti. Nachází se na posledních výběžcích Českého masívu mezi Znojmem Sedlešovicemi a Konicemi a má plochu 67 hektarů. Pískové usazeniny doplňují valouny z křemene – je to pozůstatek doby před mnoha miliony let, kdy se v této oblasti vlévala řeka Dyje do pravěkého moře. Půda je neutrální. Nadmořská výška se pohybuje mezi 260 a 338 m n.m., průměrná roční teplota je 9,1°C.

 

Viniční trať Waldberg (obec Vrbovec)

Odrůdy: Müller Thurgau

vinohrad-u-hajku

Viniční trať U Hájku (obec Dobšice)

Odrůdy: Zweigeltrebe

Viniční trať U Hájku leží východně od Znojma v katastru obce Dobšice, pod lesoparkem mezi Dobšicemi a Suchohrdly u Znojma. V podloží se nacházejí bohaté vrstvy třetihorních štěrkopísků a písků. Expozice viniční tratě je jižní, JV a JZ. Nadmořská výška viniční tratě je od 275 až do 285 m n. m. s ořevažujícím větrem středním a severozápadním.

facebook instagram eshop